MEMONIK

 

MEMONIK dokáže aj bežnú oslavu či večer premeniť na zábavný a zaujímavý zážitok. Je to hra, ktorá môže stmeliť nielen priateľstvo detí, ale i celú rodinu.

MEMONIK je hmatová spoločenská hra, ktorú môžu hrať vidiaci i nevidiaci ľudia. Ľudia bez zrakového hendikepu hrajú MEMONIK pomocou škrabošiek. Tak môžu „nahliadnuť“ do sveta nevidiacich. Na trhu so stolovými hrami sa nachádza veľmi málo hier, ktoré by tieto dve kategórie ľudí spájali. Tento synkretický koncept hry robí z MEMONIK-u výnimočný produkt.
Jednoduché pravidlá MEMONIK-u hru sprístupňujú deťom už od troch rokov. MEMONIK môžu hrať ľudia akejkoľvek vekovej kategórie: tí najmladší, študenti a ich rodičia alebo ľudia v seniorskom veku, ktorí chcú udržiavať svoje mentálne zdravie. Úroveň hry je možné individuálne prispôsobiť množstvom použitých párov kariet.
S hracími kartami MEMONIK si môžete zahrať dve hry: Pexeso a Čierny Peter.

 

 

Balenie 01 MEMONIK_NIKOLETA_CELIGOVA kopie

01 MEMONIK_NIKOLETA_CELIGOVA LOGO

video: Filip Györe

Jedinečnosť MEMONIKU spočíva aj v materiálovom prevedení, ktoré je dezénovo i vizuálne rozmanité.

Hmatové pexeso poteší nie len zrak pestrím farebným spracovaním ale hlavne hmat. Hra je plná nových, originálnych pocitov a skúseností a vyžaduje dôležitú dávku trpezlivosti. Namiesto obrázkových dvojíc, hra obsahuje 18 rôznych materiálov.
Ďalšou odlišnosťou od klasického pexesa je hracie pole podľa ktorého sa hráči orientujú a v ktorom sa jednotlivé „karty“ nachádzajú, čiže nájsť pár už nie je len o náhode ale o systematickej hre.
Vďaka 18-nástim materiálom a hracej mriežky si hráči môžu rozvíjať hmatovú pamäť, priestorovú orientáciu, jemnú motoriku, sústredivovosť.

Produkt je posunutý do sériovej výroby vďaka grantovým programom Provida „Vedia ryby lietať “  a Tatrabanky „Viac dizajnu“.

02 MEMONIK_NIKOLETA_CELIGOVA LOGO kopie

Memonik karty 02 MEMONIK_NIKOLETA_CELIGOVA LOGO

Memonik karty 01 MEMONIK_NIKOLETA_CELIGOVA LOGO

MEMONIK_NIKOLETA_CELIGOVA LOGO