Mafiánsko- vládne podniky


V ekonomickom systéme dnešnej doby vidíme, ako sa fiančným úspechom pýšia napríklad také kasína. Napríklad aj v našej krajine a tých okolitých máme na každom kroku možnosť hazardu, aj keď sa nejedná zrovna o kasína. No všetky tieto podniky označujeme za hazardné. Niekto by možno písal plány a návody ako zvíťaziť a koľko sa mu podarilo vyhrať, no stačí zapojiť ten zdravý rozum, pozrieť sa pravde do očí a vidíme, že jediný kto bohatne, sú samotné hazardné podniky a nie tí, ktorí ich navštevujú.
klasické kasino

Začalo to prvými mafiánskymi skupinami od dôb „Bugsyho“ Siegela, legendárneho darebáka a nájomného vraha, ktorý však dokázal zapôsobiť na ľudí, vedel sa s nimi dohodnúť a skrátka mal šarm. No takisto by bol schopný ukradnúť Vám milión alebo Vás zabiť. Práve on prišiel ako prvý s nápadom, postaviť kasíno Flamingo. Pre ľudí to bolo niečo nové, zo začiatku boli zárobky chabé ak to porovnáme s tým, že „Bugsy“ si od svojich mafiánskych kmotrov požičal niekoľko nehorázne veľa miliónov dolárov, aby tento svoj plán zrealizoval. Prvé roky si vyžiadali neuveriteľné náklady a výnosy boli viac než nedostatočné, teda kmotrovia stratili trpezlivosť a nevedeli stráviť hnev. „Bugsy“ skončil rozstrieľaný. Osud je niekedy zaujímavý, pretože práve po smrti „Bugsyho“ kasíno začínalo konečne prosperovať a dlhé roky prinášalo kmotrom zisk. Tento nápad nebohého „Bugsyho“ sa im teda časom tak zapáčil, že kasína sa stali poznávacími podnikmi mafiánov. Takisto vláde USA sa po dohode dostalo veľkého zisku, teda túto zlodejinu povolila realizovať a dnes kasína obdivujeme. Chcete nasilu prísť o peniaze? Nemáte plány, nechcete si nič kúpiť, nezáleží Vám na deťoch? Naozaj Vám peniaze prekážajú? Choďte  do kasína, podniku zlodejov! 
hra ruleta

Po zistení, že podniky ako Flamingo vynášajú, mafia a vláda USA prestali tolerovať hranice. Prišli na Kubu a bez dohody začali staviať kasína na ich území. Avšak Kuba plná nezávislých revolucionárov vyjadrila nespokojnosť tým najúspešnejším možným riešením. Základy kasína zbúrali a vyhnali aj staviteľov. Potom následovali dlhé konflikty, kedy USA poslala do Kuby svojich vojakov, snažili sa otráviť Fidela Castra, no všetko neúspešne, obyvatelia Kuby svoju zem, svojú nezávislosť a svoju hrdosť uchránili a útokom a pokusom o atentát odolalili. Opäť sa vravelo o odvážnom americkom boji proti komunizmu, no šlo o mafiánsko vládny projekt, ako vytlačiť z ľudí kapitál a ešte mali tú drzosť, že bez dohody začali stavať na cudzom území, pričom ľuďom a hlavne svojim ľuďom, občanom USA klamali do očí, že im ide o ideu, že im ide o presadenie demokracie a boj proti komunizmu a vyslobedenie občanov Kuby.