Matrace s pamäťovou penou Vám zaručia kvalitný spánok

Spánok je fyziologický proces, ktorý je pre človeka nevyhnutný. Pomáha celkovej regenerácii organizmu a zabezpečuje správnu kvalitu života. Pre detí je dôležitý pre ich správny vývoj a rast.

baby-3149224_640

Moderná a rýchla doba prináša problémy so spankom a viaceré degeneratívne ochorenia pohybového aparátu a kostrového svalstva. Odborníci a najmä ortopédi upozorňujú na správny výber postele, roštu a samozrejme matracov. Tie sú pre náš kvalitný spánok veľmi dôležité.

Matrace s pamäťovou penou sú správnou voľbou pri výbere matracov. Vyznačujú sa dokonalou prispôsobivosťou ľudskej chrbtici, takmer ju kopírujú a vytvárajú pre ňu oporu. Naše telo si vďaka nim vytvorí správnu a zdravú polohu počas spánku a regeneruje sa. Nevstávame ťažko, s bolesťami a inými problémami, ale svieži a oddýchnutí.

Princíp spočíva v jednoduchosti. Patentovaná pamäťová pena sa prispôsobí našej telesnej teplote a hmotnosti a zapamätá si tvar nášho kostrového svalstva. Kopíruje ho a umožňuje nám dokonalé uvoľnenie a odstránenie bolesti počas spánku.

V ponuke sú rôzne varianty, ktoré sa líšia kvalitou pamäťovej peny. Všetky majú základnú charakteristiku – vytvárajú oporu pre ramenné a bedrové kĺby a odľahčujú chrbticu. Pamäťová pena má viaceré hrúbky, rôzne hustoty a rozmery otvorov. V ponuke nájdete cenovo výhodnejšie varianty s jednoduchými pamäťovými penami až po maximálnu kvalitu a výšku použitého materiálu.

bed-3700115_640

Všetky matrace v ponuke sú vyrobené z materiálov vhodných aj pre alergikov a dostupné v bio kvalite. Týka sa to aj povrchovej úpravy matracov. Ich poťahy sú snímateľné a možno ich prať v práčke.

Mnohé z ponúkaných matracov sú vhodné pre spánok pri vyšších a nižších teplotách bez efektu porušenia peny. Viaceré majú aj podpornú funkciu pre kolenné kĺby, ktoré bývajú najmä u staršej generácie opotrebované. Tieto matrace ponúkajú kombináciu pamäťovej peny a latexovej.

Využitie matracov s pamäťovou penou je nielen v domácnosti, sú používané aj v nemocniciach a na rehabilitačných oddeleniach. Odporúčajú ich odborníci a fyzioterapeuti.