Z farmy k veľkému bohatstvu a uznaniu


Počuli ste už o mužovi menom Kirk Kerkorian? Ak nie tak potom nepoznáte Las Vegas a jeho históriu. Kirk nikdy nebol bohatý, keď bol malý tak jeho rodina bola chudobná, no naučila ho pokore. Narodil sa 6.6.1917 arménskym prisťahovalcom.
mrakodrapy v Dubaji
Ako 9 ročný začal pracovať, jeho prvá práca bola jednoduchá, keďže sa jednalo o roznášanie novín. Školu nedokončil a skončil ako žiak 8 triedy, a to preto, lebo mu neostávalo veľa času, musel pracovať. Ako malý chcel byť pilotom alebo profesionálnym boxerom. Box mu nevynášal a pilotské kurzy boli drahé. Ale nakoniec jeho túžba bola silnejšia, pilotom sa stal a to tak, že požiadal slávnu hollywoodsku pilotku. Za to, že bude pilotom, tak na oplátku bude pracovať pre ňu.
Pilot britského letectva, áno presne tak, stal sa prepravcom. Ako pilot prepravoval prebytočné bombardéry cez Atlantik. Za jeden prevoz mal kráľovský plat tisíc dolárov. Dokázal si našetriť a dokonca si kúpil aj svoje vlastné lietadlo. Toto lietadlo prenajímal obchodníkovi, ktorý lietal do Las Vegas.
zlaté cihly
Kirk sa rozhodol, že investuje do mesta Las Vegas a tak kúpil charterový biznis. Spoločnosti sa darilo a pomenoval ju Trans International Airlines. Tu neskôr predal za 85 miliónov dolárov. A ako sa stal miliardárom? No tak, že v Las Vegas kúpil 80 akrový pás pozemkov rozprestierajúcich sa od Flaminga po Las Vegas Strip. A práve tieto pozemky mu dokázali vyniesť peniaze a prezývku „zakladateľ hazardu“.
papírové bankovky
Neskôr výrazne investoval aj do automobilového a filmového priemyslu. Dokonca mal 10% podiel v General Motors a takisto sa neúspešne snažil kúpiť Chrysler. Vo filmovom biznise kúpil štúdio MGM, ktoré je dnes veľmi populárne a môžeme povedať, že vybudoval značku, ktorá niečo v Hollywoode znamená. Kirk Kerkorin pred finančnou krízou vlastnil majetok v hodnote 16 miliárd dolárov, čím sa radil medzi 50 najbohatších ľudí sveta. Rozhodne ide o veľmi úctyhodný kúsok prepracovať sa z chudoby na boháča.