Elektrická sieť nemusí byť všade, a práve tam nám poslúžia meniče napätia

Špecializované obchody s týmto druhom tovaru už nájdete aj online, internetový predajca ponúka ten istý sortiment ako v kamenných obchodoch, teda meniče napätia z 12V a 24V na 230V. Tieto výrobky využívajú hlavne ľudia, ktorí sa radi túlajú miestami, kde civilizácia ešte nezavítala a kde by ste elektrickú sieť hľadali len márne. Je to veľmi dobrý a nenahraditeľný pomocník.

Divoká príroda mnohých láka

Chodíte často do divokej prírody alebo zvyknete veľa času tráviť na chate či chalupe ďaleko od civilizácie? Tak práve pre vás je menič napätia ten pravý výrobok, ktorý určite využijete. Motorizovaní turisti si určite budú pochvaľovať službu meniča z a na 12V, 24V či 5V, pretože práve Menič napätia 12V na 230V, 1600W tie sú určené pre stále napájanie rozličného príslušenstva v automobiloch, ktoré majú odlišné palubné napätie, patrí tam napríklad navigácia, autorádio, DVR kamera a podobne. Meniče sú na trhu k dispozícii v type s modifikovaným sínusovým, čiže štvorcovým priebehom alebo čistým sínusovým priebehom.

Univerzálne a moderné meniče pre nákladné, ale aj osobné vozidlá, sú vybavené zásuvkou USB 2A, menič napätie 12V batérie automaticky detekuje a mení ho na 230V. Pozor treba dávať na to, aby ste meniče napätia nepripájali k zariadeniam, ktoré sú vybavené indukčnými motormi alebo transformátormi, napríklad domáce spotrebiče, elektrické náradie, čerpadlá a podobne, tieto zariadenia si vyžadujú použitie meničov typu IPS-SINUS, a tie takisto nakúpite v internetovom obchode.

Nenápadné, ale užitočné zariadenie

Menič napätia, ktorý má výstupné napätie v tvare modifikovanej sínusoidy, teda obdĺžnikového priebehu, má frekvenciu 50Hz a napätie 230V a je navyše vybavený aj USB výstupom, ktorý umožňuje nabíjanie všetkých USB zariadení ako sú MP3 prehrávače a iné. Tieto meniče napätia sa nesmú zapájať paralelne alebo do série inými zdrojmi, ktoré majú striedavé napätie, napríklad s iným meničom alebo do zásuvky verejnej rozvodnej siete. Ak si s informáciami neviete sami poradiť, odborníci vám radi pomôžu pri výbere meniča podľa toho, na čo ho budete využívať.