Ako zvýšiť svoje šance na zvýšenie príjmu?

Každý človek na zemi by chcel zarábať dostatok na to, aby si mohol dovoliť základné potreby a samozrejme aj nejaké vecičky na viac. Ako to dosiahnuť?

notebook

Naštudovanie problematiky
Hlavné je, aby ste sa aspoň trochu vyznali v problematike financií. Vynikajúco to popisuje Robert Kiyosaki vo svojich knihách. Napísal ich dosť veľa, ale stačí keď si na začiatok zaobstaráte jeho prvú knihu Bohatý otec, chudobný otec. Tá je výborne recenzovaná na stránke https:/www.haix.sk/mate-nizky-prijem-zrejme-vam-chyba-tato-zrucnost/. Ak sa vám kniha zapáči, odporúčam pokračovať v čítaní ďalších dielov. Kľudne aj viackrát.

Trochu drzosti
Kto si pýta, ten dostane. A tak je to aj v živote. Skúste si aspoň raz ísť pýtať vyšší plat. Bez vyhrážok o výpovedí, len tak sa ísť opýtať. Za opýtanie nič nedáte. Vyhodiť vás za to predsa nemôžu a vy aspoň budete vedieť na čom ste. Ak sa spojíte viacerí, môžete dosiahnuť väčší úspech.

Vzdelanie
Ak máte len strednú školu, prihláste sa na externé štúdium na vysokej škole alebo na nejaké kvalifikačné kurzy, ktoré vám môžu pomôcť dostať sa do vyššej platovej triedy. Investície na začiatku sa vám skôr či neskôr určite vrátia. Ak nie v terajšom zamestnaní, tak v tom budúcom.

Šikovnosť
Ak ste zdatní v ručných prácach, môžete vyskúšať vyrábať výrobky za peniaze. Stačí ponúknuť v nejakom bazáre alebo v inzerátoch v novinách a uvidíte, že odozva nedá na seba dlho čakať. Zárobky pomimo vám vedia celkom slušne zvýšiť rodinný rozpočet. Takisto môžete predávať aj nepotrebné veci z domácnosti.

hodiny

Sporiaci účet a termínový účet
Skúste si odložiť trochu peňazí bokom a vložiť ich na sporiaci účet alebo na termínový účet. Stačí aj pár eur mesačne a budete mať vyšší mesačný príjem. Zo sporiaceho účtu ich môžete kedykoľvek vybrať, ale sú tam menšie úroky. Z termínovaného účtu ich nemôžete vybrať hocikedy, ale dostanete vyššie úroky. Existuje aj stavebné sporenie, v ktorom vám štát pridá zopár eur. Ale z neho môžete vybrať až po troch rokoch na stavebné účely a po šiestich na hocijaké účely.

Tak čo, idete do toho?