Audio knihy, viac zážitkov v jednom


Čítanie kníh je samo o sebe obohacujúcou skúsenosťou. Kedykoľvek do ruky vezmete knihu, otvorí sa vám cesta k novým zážitkom. Ak čítate dobrodružný príbeh, prežívate ťažkosti hlavnej postavy spolu s ňou, ak siahnete po dobrej detektívke, ste až do konca v napätí a konečné rozuzlenie vo vás vyvolá niekedy až zmiešané pocity víťazstva a smútku. Pokiaľ ste uprednostnili náročnejšiu literatúru, ste nútený premýšľať a uvažovať, čo trénuje a zároveň zamestnáva vašu myseľ.

emoce
 
Audio knihy, teda nahrávky čítané textu, sú skvelým spôsobom ako „čítať“ počas iných činností. V čom teda spočíva ich čaro?
 
Šetria čas
Ako už bolo spomenuté, počas počúvania môžete pokojne robiť niečo iné. Napríklad upratovať, variť, kúpať sa, prechádzať sa, alebo dokonca cvičiť. Počúvanie príbehu je skrátka skvelý spôsob ako si k niečomu dotvoriť atmosféru a zabiť tak dve muchy jednou ranou. No a počúvať môžete takmer kdekoľvek.
 
Väčší zážitok
Filmy vás môžu veľakrát sklamať, keď sa herci, alebo prostredie nepodobá tomu, čo si vy predstavujete pri čítaní. Pri počúvaní tento problém nenastáva a váš dojem z príbehu sa môže ešte prehĺbiť vďaka hereckým schopnostiam ľudí, ktorí knihu čítajú. Monotónny text sa tam zmení na skvelú spleť rôznych hlasov a kniha sa tak stáva oveľa farbistejšou a zaujímavejšou.
 
Je to originálny darček
Knihy ako dary sú tradičnou samozrejmosťou. Je len málo ľudí, ktorí by ich neocenili, či už ide o kuchárku, alebo o ďalší diel trilógie, ktorý obdarovaný práve číta. Kúpou audio knihy do osláv a sviatkov vnesiete niečo nové a niečo nečakané, ale predsa známe a obľúbené. Ďalším pozitívom je, že audio knihu si môže vychutnať viac ľudí naraz, zatiaľ čo knihu môže čítať len jeden.

sluchátka
 
Vhodné pre deti
Aj vy ste večer zaspávali pri nahranej rozprávke? Ide o veľmi príjemný spôsob ako deti uložiť do postele a uľahčiť im zaspávanie. Stará dobrá Červená čiapočka sa snáď neobohrá nikdy, no nemali by ste sa báť siahnuť ani po modernejších rozprávkach.