Creators Udpade


Pomocou tohto udpadu sa nám ponúka možnosť využívať náš Windows 10 k tvorivejším činnostiam. To napovedá i jeho názov. Tvorivú časť balíčka vystihuje napíklad Skicár s funkciou 3D.

papoušek

Skicár 3D
Veľa z nás malo príležitosť v skicári pracovať. Dobre si pamätáme, že pomocou kreslenia v podobe 2D sa náš výtvor podstatne líšil od toho, čo sme v skutočnosti zobraziť chceli. Preto prišlo riešenie, ktoré zrealizujeme kliknutím na možnosť 3D objekty. Pomocou tejto funkcie výstižnejšie zobrazíme to, čo máme na mysli a nemusíme sa trápiť náčrtom v podobe 2D. Táto funkcia však príde vhod i tým, ktorí sú v kreslení v skicári ostrieľaní. Ich vydarenú tvorbu môžu zmeniť z klasického pohľadu na pohľad spomínanej 3D grafiky. Takisto však stačí, ak do skicára prilepíme obrázok, napríklad stiahnutý z internetu a následne i ten môžme zmeniť z podoby 2D do 3D. Ak sme už obrázok zmenili do trojrozmernej podoby, zobrazia sa nám nástroje, pomocou ktorých otáčame uhol objektu a môžme meniť i jeho hĺbku.

notebook

Ďalšou zaujímavou možnosťou, odlišnou od skicára je Beam.

Beam
K tejto vychytávke sa dostaneme veľmi jednoduchou cestou. Stlačením kláves Windows + G. Bez nutnosti prihlasovania sa, máme príležitosť streamovať naše herné zážitky. Pri hraní počítačovej hry môžme takouto cestou zaznamenať, nahrať tie najlepšie, či najhumornejšie momenty, ktoré v hre zažijeme a následne sa s nimi podeliť spolu s ostatnými hráčmi.

Následujúca funkcia nemá s našou kreativitou veľa spoločného, ale aj tak sa jedná o užitočného pomocníka.

design

Nočný režim
Vedeli ste o tom, že obrazovka počítača vyžaruje takzvané modré svetlo, ktoré utlmuje hormóny potrebné k spánku? Práve zvolením možnosti Nočný režim zabránime pôsobením tohto svetla na naše telo a zbavíme sa nezdravého zlozvyku, kedy pri počítači sedíme do druhej ráno a skoro vôbec nespíme. Odporúčam pre ľudí, ktorí sú pri počítači hlavne v neskorších hodinách.