Moderné sklenené prvky do interiéru a ich originálne vlastnosti

Sklo sa stáva stále rozšírenejším prvkom v moderných interiéroch ako aj exteriéroch, pričom priestorom poskytuje nielen viditeľne estetickú, ale tiež funkčnú stránku. Ak chcete svojim priestorom dopriať inovovaný a trendový dizajn, sú tu napríklad sklenené obklady stien do kuchyne, sklenené dvere, zábradlia, schody,… ale takisto deliace sklenené steny LMmont.sk.Kúpeľňa, vaňa, sklo.jpg
Okrem elegancie sa stretneme s vizuálnymi vlastnosťami ako schopnosť prirodzene prepúšťať svetlo, dopriať miestam vzdušnosť a samozrejme opticky ich zväčšiť. Ide teda o veľmi estetické prvky a napríklad v prípade deliacich stien či posuvných dverí zo skla vravíme o praktickom rozdelení priestoru, ktoré zároveň šetrí miestom a nevytvára tmavé či dusné prostredie. K originálnym vlastnostiam skleneného materiálu sa radí jeho priehľadnosť, avšak tá môže byť rozdielna v závislosti od konkrétnej voľby podľa toho, kde a akým spôsobom chceme prvok využiť.

  • Priehľadnosť sklaje špecifikum, na ktoré sa zameriame najmä v situácii, ak vyberáme sklenené dvere alebo priečky (steny).

V takomto prípade vravíme o sympatickom presvetlení interiéru vplyvom priepustnosti svetla. Prirodzená priepustnosť svetla do miestnosti patrí k zdravej forme bývania. Zároveň je tu schopnosť viditeľne a funkčne rozdeliť priestor a pre dosiahnutie týchto benefitov je vhodné vsadiť na zmatnené sklo. To síce svetlo prepúšťa v čiastočnej miere, ale o to viac poskytuje súkromia a dokáže požadované body vizuálne oddeliť.Múr, otvorené dvere.png

  • Pod voľbou zmatneného skla si môžeme konkrétnejšie predstaviť povrchovú úpravu ako napríklad pieskovanie.

Na sklenený materiál je takisto možné potlačiť ľubovoľný grafický motív, prípadne vyberať medzi rozdielnymi farbami skla.
Určite sa ale zamyslíme aj nad bezpečnostnou a vlastne pevnostnou stránkou tohto pôvodne labilného materiálu. V súčasnosti je však väčšina týchto prvkov vyrábaná z kaleného bezpečnostného skla, ktoré je niekoľkonásobne odolnejšie pred nárazmi a v prípade jeho rozbitia sa rozsype na malé zaoblené časti.