Zábradlia alebo populárne voľby z hľadiska materiálu

Prakticky ku každému schodisku by mal byť k dispozícii neodmysliteľný bezpečnostný prvok vo forme zábradlia. No vieme, že v súčasnosti aj v tomto smere trh ponúka rôzne varianty, predovšetkým m z hľadiska materiálov.Muž ide po schodoch, dredy, slnečné okuliare.jpg

  • Ten sa v nemalej miere podpisuje pod vlastnosti ako pevnosť, odolnosť, životnosť, náročnosť údržby,… ale vlastne takisto pod dizajn a vplyv zábradlia na schodisko, balkón, terasu či skrátka na okolie, kam ho umiestnite.

Z hľadiska spomenutých vlastností je preferovanou voľbou nerezove zábradlie. Pevnosť, bezpečie a komfort, ako aj dlhé roky stály dizajn s potrebou jednoduchej údržby sú určite vítanou stránkou. Rovnako aj odolnosť tohto materiálu, ktorý ustojí i náročnejšie exteriérové podmienky (ak ide o špeciálne upravenú nerezovú oceľ).
Silnou stránkou je elegancia tohto typu zábradlia, čo zároveň ocenia mnohé interiéry. Či už tie rodinné alebo budovy s komerčný využitím. V spojitosti s týmto doplnkom na schody tak už nemusíme primárne vravieť len o jeho základnej funkcii, akou je zabezpečiť bezpečie a komfort, ale takisto o jeho využití ako moderného dizajnového prvku, čo dokáže inovovať konkrétny priestor. Rovnako spomeňme životnosť nerezového zábradlia, ktoré spoľahlivo vydrží desiatky rokov (cca 50).
Na výber sú ale známe tiež ďalšie alternatívy, respektíve zábradlia z odlišných materiálov. V stručnosti si môžeme predstaviť aj tie a spraviť im krátku charakteristiku.Rekreačná budova, apartmán, bazén.jpg
Hliníkovéje prioritne vhodné využiť v exteriéri, teda vo vonkajšom prostredí ako napr. na terase, balkóne, či obľúbené je tiež v spojitosti s bazénom. Charakteristickou je nízka hmotnosť a relatívne nízka cena.
Sklenenéalebo tu je priorita jasná, je ňou predovšetkým nadčasový a atraktívny dizajn. Ten okrem iného poskytuje udržiavanie prirodzeného svetla, vzdušnosť a opticky zväčšuje priestor.
Kovovépredstavuje v istom smere klasiku, ale dosť náročnú inštaláciu. Na druhej strane však ide o odolný a kvalitný materiál.