Nebezpečné zvieratá


Vo zvieracej ríše je veľa nádherných stvorení, no nachádzajú sa medzi nimi aj zabijaci. Na týchto zabijakov sa pozrieme aj my .
Bunslak
Toto exotike zviera sa skyva z jedného najnebezpečnejších hadov na celom svete . Naraziť na neho môžete v oblasti Južnej Afriky . Hadí sú známe tým že nemajú príliš dobrý znak a tento druh ho má priam výborný a vyrovná sa aj tomu ľudskému. Má veľmi nebezpečné zuby. Ak sa rozhodne zaútočiť na človeka nemáte proti nemu žiadnu šancu. Hada si nemusíte vôbec všimnúť vďaka zelenému či hnedému sfarbeniu splýva z okolitým prostredím. Dokáže použiť jed , hemotoxín ktorý  vás môže zabiť už za niekoľko hodín. Napadnutá osoba bude krvácať  z každého otvoru na tele. Dokonca z oči , uší , z nosa a iných otvorov ktoré človek má. Jediné miesto z celej Južnej Afriky kde by ste našli proti jed je Johannesburg.

hroší matka s mládětem

Slimák
Ide o jedno z tých zvierat o ktorých by ste povedali že nie je nebezpečné. Najskôr uvidíte krásnu ulitu ktorá však ukrýva smrtiace telo slimáka. Každý jedinec obsahuje iný jed. Smrtiaci je neurotoxín  ktorý Vás dočasne paralyzuje až sa prestane hýbať úplne. No najhoršie je aj to že jed spôsobuje problémy z dýchaním . Na to aby ste sa zbavili jedu z tela by mala pomôcť krvná infúzia pretože proti jed proti tím to slimákom ešte neexistuje.
Hroch
Hrochy možno pôsobia mierumilovne a milo , no pozor je to viac než štyri tisíc vážiace zvieratá sú veľmi teritoriálne. Štatistika hovorí aj o tom že v priemere zabíjajú viac ako všetky zvieratá dohromady. Hroch dokáže zabíjať kedykoľvek preto by sa mali mat ľudia na pozore . Sú to zvieratá túžiace po samote , a nechcú mať narušený ich priestor.

velká žába

Jedovatá darkžaba
Tento druh žaby je známy svojimi krásnymi farbami a patri medzi to najkrajšie z prírody . No napriek tomu sa ich radšej nechytajte. Majú jedovatú kožu  a tiež výlučok vďaka ktorému si svoju korisť chytiť. Ich jed používali staroveké kmene pre rôzne rituály . Zvyčajne Vás ich dotyk nezabije ihneď ale budete sa cítiť zle . Ale ak sa ich dotikať ich jed sa môže dostať do otvorenej rany a obehu a spôsobí to okamžitú smrť.