Počuli ste už o „chillout“ kuchyni?


Trendom dnešnej doby je kontrast. A to nie len vo farbách, ale aj ako kombinácia priemyselného dizajnu a prvkov francúzskeho statku. Stačí vziať prepravky na ovocie alebo staré lešenárske drevo a s trochou fantázie je na svete nový štýlový kuchynský doplnok. Pozrieme sa, čím sa vyznačuje tzv. „chillout“ kuchyňa:
•        Typický tvar digestora je minulosťou – trendom sú zabudované alebo v podhľade nad ostrovčekom.
Spojenie kuchyne s obývacou izbou už dnes nikoho neprekvapuje. Nastupuje dokonalé farebné ale aj materiálové preplietanie týchto dvoch miestností. Už to nie je kuchynská linka ale kuchynský nábytok, ktorý ladí s nábytkom v obývačke. Najnovším prvkom je kuchyňa bez vrchných skriniek. Nahradila ich jednoduchá polica alebo len stena s dekoráciami.  
moderní kuchyně
•        Zmena sa odzrkadlila taktiež na rozmeroch. Štandard šírky pracovnej dosky – 60 cm sa zmenil na minimálne 80 cm.
Tí najodvážnejší siahajú po pohľadovom betóne, použitom najčastejšie na pracovnú dosku alebo elektrospotrebičoch z nehrdzavejúcej ocele. Tento industriálny a často chladný štýl býva doplnený o trocha jemnosti, a to v podobe doplnkov a dekorácií.
•        Dokonalé detaily. Čím ďalej, tým viac zákazníci požadujú bezúchytkové otváranie skriniek – či už systém „push-up“, alebo zapustené úchytky v hornej hrane dvierok.
Taktiež je dôležité usporiadanie vnútri skriniek. Keďže sa kuchyňa stala spoločenským miestom, viac sa dbá na poriadok, čo súvisí s prehľadným triedením. Obľúbené sú svetelné efekty a technické vychytávky.  
oranžová kuchyň
•        Vysoký lesk kuchynského nábytku je dnes už často samozrejmosťou. Buď zvolíte MDF dosku s fóliou, alebo drahšiu a kvalitnejšiu verziu lakovanej drevotriesky.
Štýl „chillout“ má vyjadrovať uvoľnenosť a radosť zo života. V modernom obytnom priestore bez zábran sa nájdu hlavne milovníci avantgardných kombinácií a ultramoderného dizajnu. Pokiaľ si však netrúfate na odvážnejšie farby, alternatívou je dlhodobá istota – biela v kombinácii s nevšedným odtieňom alebo prírodným materiálom.