Široké spektrum využitia LED žiaroviek ich radí medzi najobľúbenejšie

Výrobcovia LED osvetľovacej techniky možno ani netušili, že jej uvedením na trh spôsobia boom v osvetľovaní. Interiéry aj exteriéry sú osvetľované LED svietidlami, ktoré sú maximálne úsporné, výkonom ich možno porovnávať s predchodcami, k životnému prostrediu sú takisto šetrné a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Táto technológia je momentálne to najtrendovejšie, čo v osvetľovacej technike existuje.

da6e76401edc86c570d0a092d1bd

Svietidlá, ktoré sú k dispozícii, majú tvar panelov, trubíc, žiaroviek, pásikov alebo reflektorov. Najčastejšie sa však využívajú žiarovky, pretože led ziarovky https://www.ledprodukt.sk/67-led-ziarovky sú univerzálne a svoje uplatnenie už našli v kanceláriách, domácnostiach, športoviskách, obchodných priestoroch či ateliéroch a podobne, teda takmer všade. Oproti svojim predchodcom sú LED žiarovky výhodnejšie v tom, že šetria prevádzkové náklady, pretože majú nízku spotrebu energie, vydržia dlhšie a aj k životnému prostrediu sú oveľa priateľskejšie. Všetky spomínané vlastnosti ich povyšujú na vyšší level, a teda aj obstarávacia cena je o niečo vyššia, no na druhej strane jej návratnosť netrvá dlho.

architecture-4009696_640

Tak ako všetky typy LED svietidiel aj žiarovky sa vyrábajú v troch odtieňoch bielej, teplá, studená a neutrálna. Teplý odtieň oceníte v miestnostiach určených na relax, studený napríklad v priestoroch, kde športujete a neutrálny odtieň je akýmsi kompromisom pri nerozhodnosti s výberom. Pre tých, ktorí chcú využívať všetky tri odtiene, je k dispozícii systém Dual-White, ktorý to umožňuje prostredníctvom diaľkového ovládača, možnosťou je aj voľba stmievateľnosti či zmena intenzity osvetlenia podľa momentálnej nálady. Absolútnou novinkou sú takzvané RGB a RGB-W žiarovky, ktoré sa vyrábajú v širokom farebnom spektre, využiteľnom pri hraní sa s farebnosťou v priestore. Miláčikom retro výrobkov ponúkajú LED žiarovky s označením Retro Filament. Výhodou všetkých LED žiaroviek je možnosť nahradiť klasické žiarovky s bežnými päticami a nie je tak nutné vymieňať celé svietidlo.