Vitajte v Berlíne


Turisti, ktorí prichádzajú do Berlína, si často kupujú špeciálnu kartu Berlín WelcomeCard, ktorá slúži ako cestovný lístok pre mestskú dopravu a súčasne ako zľava alebo rovno vstupenka do mnohých kultúrnych stredísk, najmä potom múzeí alebo ako zdroj mnohých informácií o meste.
 park na podzim
Hraničný prechod Checkpoint Charlie
–        Jedná sa o slávny hraničný prechod medzi bývalým západným a východným Berlínom.
–        Ide vlastne o symbolické miesto stretu dvoch politicky rozdielnych svetov, minulej doby.
–        Je to jedna z najnavštevovanejších turistických atrakcií na križovatke ulíc Friedrichstrasse a Kochstrasse.
–        Pôvodný Checkpoint po zjednotení krajiny bol zbúraný a na jeho mieste stojí replika a občas sa objavia aj armádne vozidlá a zátarasy.
 
Prechádzka mestom
–        O dobe fungovania železnej opony sa dozviete v blízkom múzeu Mauermuseum.
–        Od tohto múzea sa dá pešo dôjsť k Brandenburskej bráne.
–        Hneď vedľa sa rozkladá obrí park Tiergarten, kde sa nachádza pamätník sovietskych vojakov.
–        Po ceste narazíte tiež na budovu Ríšskeho snemu, kde sa každých päť rokov volí nemecký prezident. Na budove bola postavená obria sklenená kopula, kam dnes mieria stovky turistov a výhľad je naozaj fascinujúci.
 
Berlínske parky
–        Veľmi príjemné je, si v Berlíne prejsť niektoré parky, napríklad park Am Gleisdreieck je skvelý vďaka preliezačkám pre deti a batoľatá.
–        V Preussen Parku sa každú sobotu a nedeľu stretáva thajská komunita, žijúca v Berlíne, na veľký vonkajší piknik s vyprážanými banánmi, morskými plodmi, polievkami či masovými špecialitami.
–        Priamo pri rieke Spréve sa rozkladá Treptower, obľúbený park s ďalším pamätníkom Červenej armády a s možnosťou vypožičania lodiek a vodných bicyklov.
 braniborská brána
Karneval kultúr
–        Štvordňový festival podobný tomu, čo sa koná v brazílskom Riu, ktorého súčasťou je aj detský karneval Blucherplatz.