Zdravo žiť? Ja si to nemôžem dovoliť!


Keď sa povie dodržiavať zdravý životný štýl, mnohým z nás napadne predstava fitnescentier, cvičení, drahých biopotravín či špeciálnych na mieru ušitých diét od skvelých odborníkov, ktorí presne vedia, čo je pre vás dobré. Všetky tieto možnosti nám môžu umožniť žiť zdravo, ale zároveň sú i veľkými „požieračmi“ našich financií.
běh otce se synem
Preto si mnohí radšej povedia a prezentujú názor, že pre nich je zdravý životný štýl niečo, čo si nemôžu dovoliť. A tak sa akoby chlácholili a ospravedlňovali si svoje zlyhania. Treba si ale uvedomiť, že práve zdravie je to najcennejšie a mali by sme mu venovať zvýšenú pozornosť. A nie sú k tomu potrebné ani zvýšené finančné náklady, s ktorými by sme sa museli popasovať.
 
Základom je zdravá strava
Počúvame to zo všetkých strán. Zdravé stravovanie je základom úspechu, pokiaľ chceme začať zdravo žiť. Nič nám nepomôže tak, ako keď si začneme uvedomovať, čo do svojho organizmu dávame. Môžeme sa moriť hodiny v posilňovni či na bicykli, pokiaľ budú našou stravou polotovary a rôzne sladké či slané chuťovky, nikdy sa nedostaneme tam, kam máme v snahe zdravého života namierené. Veľa zeleniny a ovocia a pravidelné menšie porcie jedla sú presne to, čo si môže podľa svojich možností dovoliť každý. Pokiaľ nakúpite zdravé potraviny, dokážete si z nich pripraviť aj zdravé jedlo, ktoré je oveľa lacnejšie ako to, ktoré ponúkajú reštaurácie a predajne s biopotravinami.
 plody zahrádky
Treba sa aj zdravo hýbať
Ďalším neodmysliteľným bodom, ktorý by sme mali dodržiavať, pokiaľ chceme byť vo forme je zdravý pohyb. Tak ako bez zdravej stravy, nezaobídeme sa ani bez pohybu. Dnešná uponáhľaná doba podporuje presúvanie sa pomocou automobilov a ďalších dopravných prostriedkov a aj obyčajná chôdza je pre mnohých neuveriteľne zaťažujúca. Ak nám naozaj záleží na tom, aby sme začali zdravo žiť, nie je potrebné kupovať si permanentky do telocvične či na aerobik, stačí si nájsť denne chvíľu na pohyb na čerstvom vzduchu. Príjemná prechádzka, rýchla chôdza či bicyklovanie sú skvelou voľbou pre tých, ktorým sa zdajú byť fitnescentrá pridrahé.

Každý má v dnešnej dobe možnosti ako začať zdravo žiť. Jedinou prekážkou, ktorú musíme prekonať je len naša pohodlnosť. Treba len trošku chcieť a dosiahneme všetko, čo si zaumienime.