Cesta do susedstva

Milujete hrady a zámky alebo vás skôr láka divoká horská príroda? Chcete sa vykúpať v jazere alebo si pochutnať v krčmičke na miestnych špecialitách? Nič nie je problém. Výhodu majú tí, ktorí majú aspoň čiastočnú znalosť jazyka, takže sa bez problémov dohovoria alebo si môžete vystačiť aj s angličtinou.

karavana

Nemecké prírodné parky, biosférické rezervácie a národné parky sú miestami, kde si ochrana prírody a rekreácie neprotirečí. Niektoré miesta sú tu tak unikátne, že ich nenájdete nikde inde na svete. Môžete ich preskúmať pešo, na bicykli, lodi alebo aj trochu netradične na konskom chrbte. Odmenou vám budú úžasné zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete. Navyše si môžete dopriať relaxáciu a dokonale súznieť s prírodou. Za skúšku predsa nič nedáte!

Nájdete tu 38 pamiatok, ktoré sa dostali dokonca až na zoznam UNESCO.Ale aj súčasné Nemecko má čo ponúknuť. Sú tu pohostinní ľudia a určite vás poteší aj toľko veľavravná nemecká precíznosť, ktorú oceníte na svojich cestách za zážitkami.
Veľmi obľúbený je napríklad Garmisch-Partenkirchen pre milovníkov aktívnej dovolenky v horách. Môžete sem prísť kedykoľvek počas roka a určite sa tu nebudete nudiť. Mesto i jeho okolie je pretkané bohatou sieťou turistických trás všetkých stupňov obtiažnosti i zamerania (klasické pešo, pre nordic walking, bežecké, horolezecké atď.).

moře


Chcete si pripadať ako pri mori?

Potom môžete zvoliť Rujanu, kde nájdete krásne piesočnaté pláže v dĺžke až 56 km priamo pri Balte. Sú tu krásna kúpeľné mestečka, zmiešané lesy a vynikajúca gastronómia.

A ako sa sem dostanete?

Ak sa vám nechce riešiť v akom stave je vaše auto alebo využívať služby cestovnej agentúry, je vám k dispozícii preprava osob nemecko. Vyberiete si auto z veľkého vozového parku, vyplníte jednoduchý formulár, zaplatíte a môžete rovno vyraziť. Ak vás jede viac pokojne si požičajte mikrobus, rad prepravných spoločností je ponúka. Väčšina spoločností garantuje spokojnosť svojich klientov a na internete môžete nájsť aj rad recenzií. Vyskúšajte a uvidíte.