Vyberáme tú pravú hernú konzolu pre Vás!

Záujem o nové herné konzoly je skutočne priaznivý a tento tovar sa radí k tej najzábavnejšej a zároveň najžiadanejšej elektronike. Aká by sa ale hodila ideálne pre Vás? Na výber totiž máme niekoľko populárnych alternatív.
Niet pochýb o tom, že pokiaľ hľadáte to najlepšie, treba si vyberať z troch značiek: Sony, Microsoft a Nintendo. Tieto 3 spoločnosti sú na trhu už dlhý čas a pravidelne sa spájajú s inováciami a tým najkvalitnejším, čo od herných zariadení môžete očakávať. Pre spoločnosť Sony je charakteristická herná konzola Playstation, v prípade Microsoftu zasa Xbox a pre Nintendo okrem starších zariadení predovšetkým to najnovšie s názvom Nintendo Switch.

ps4

Vopred by sme sa tak mali zamyslieť, aký typ zariadenia by nám vyhovoval skôr. Stolný alebo prenosný? K stolnému môžete časom dokúpiť webkameru, volant, pedále,… samozrejmosťou je pribalený joystick. Konzola zároveň poslúži ako elegantný dizajnový doplnok do izby k vašej TV. Je určená predovšetkým pre hráčov, ktorí sa zo všetkého najradšej hrajú v teple svojho domova. Naopak prenosný typ (Nintendo Switch) je praktický k prenosu a môžete ho hrať prakticky kdekoľvek, pretože disponuje vstavaným displejom. Hry sú v tomto prípade väčšinou uložené vo vnútornej pamäti, nie na diskoch.

Dôležitý je ale samozrejme aj obsah, ktorý chcete na konzolách prehrávať. Ak hľadáte kvalitné videohry a zároveň praktické multimediálne centrum s pripojením HDMI, v tomto smere je najlepšia voľba pre Xbox, no ak hľadáte online služby spojené predovšetkým s videohrami a hernou komunitou, o niečo lepšie možnosti ponúka Playstation. Po grafickej stránke sú na tom prakticky obe konzoly veľmi dobre, no Playstation beží vo vyššom rozlíšení, čo je samozrejme plus. Z pohľadu výkonnosti hardvéru (výkonu, rýchlosti) zasa na trhu dominuje Xbox.

xbox

Vyberať by ste ale mali aj na základe exkluzívnych titulov špecifických pre obe konzoly. Pre Playstation sú to špecifické tituly (hry) ako : God of War, Gran Turismo, Uncharted či Last of Us, pre Xbox napríklad: Halo, Gears of War či Forza.