Aktualizovaná a prispôsobená ochrana


Systém Windows automaticky disponuje i službou, ktorú poznáme pod názvom Windows Defender. Je to z dôvodu, kedy dnes počítače a teda aj operačné systémy Windows využívame predovšetkým na prehliadanie webu. A ako žiaľ vieme, sťahovanie či niekedy len nezabezpečená návšteva určitej stránky môže viesť k nepríjemnej situácii, kedy do počítača stiahneme nechcený vírus. Vírus, ktorý má veľa podôb. Každopádne ide o negatívny a nechcený súbor, ktorý v našom počítači spôsobí len nepríjemnosti. Vážnejšie či ľahšie, každopádne sú nechcené. Práve preto je zabezpečený systém prioritou.
Tá prichádza aj s novou aktualizáciou Windows, konkrétnejšie Windows Creators Udpade.
dva znaky
•        Spolu s ním je aktualizovaná aj táto ochranná služba s názvom Windows Defender.
Tento názov Windows Defender však pre nás už zrejme nie je žiadnou novinkou. Debutoval už vo verzii Vista. Vtedy však slúžil iba na odstraňovanie spyware. Od verzie Windows 8 však dostal podobu a funkcie kompletného antivírusového programu a odvtedy je jedným z najčastejšie používaných softvérov. Dnes má funkcie, kedy ním riadime i nastavenia Firewall a dokonca rodičovskú kontrolu.
bílá klávesnice
Nový Windows Defender má funkcie nové antivírusu prispôsobeného dnešnej dobe a obsahuje rôzne vychytávky. V praxi to vyzerá tak, že disponuje novou funkciou limitované periodické skenovanie, kedy Defender zostáva v reálnom čase vypnutý, no pritom sa spúšťa v pravidelných intervaloch. Teda neotravuje nás pri každom neznámom súbore. Dá nám určitú slobodu a spúšťa sa v intervaloch, kedy iba skenuje a prehľadáva súbory v našom počítači a možné vírusy. Skrátka robí si svoju prácu tak, aby nás čo najmenej obmedzoval, no pritom sa snaží byť dokonale účinný. Je účinný naozaj vtedy, kedy ho potrebujeme. Zbytočné prerušovanie a brzdenie našej práce by malo byť minulosťou. Takisto ako aj svojvoľné rušenie funkcie súborov, ako sme boli zvyknutí na doterajších antivírusoch.