Disneyland Paríž – zábava pre malých aj veľkých


V blízkosti Paríža môžu nezabudnuteľnú dovolenku stráviť aj tí najmenší návštevníci. Pár kilometrov od centra mesta sa nachádza rozprávková krajina, ktorá už roky priťahuje veľkých aj malých, starších, aj mladších turistov z celej Európy – Disneyland.
Ak si chcete užiť rodinnú dovolenku a chcete aby si z nej poriadne užili aj deti vezmite ich do tohto detského parku. Bude to zábava nie len pre tých najmladších, ale aj pre vás – dospelých.

park

Zábava pre každého.
Disneyland sa nachádza len 32 kilometrov od centra Paríža a dostanete sa tam aj mestskou hromadnou dopravou. Samotný Disneyland sa skladá v podstate z dvoch tématických častí.
Disneyland park a Walt Disney Studio. Do každej časti si musíte kúpiť lístok. V ponuke sú ale aj lístky umožňujúce návštevu oboch častí zábavného parku. Je len na vás čo sa rozhodnete navštíviť.
Disneyland otvorili v roku 1992 a ročne sem príde viac návštevníkov ako do Loouvru. Niet sa čomu čudovať – kto by nechcel vidieť ozajstné rozprávkové postavičky na ktoré sa pozeral v televízii? Takto môžete splniť deťom ich najtajnejšie sny. Bude to pre ne presne to isté ako keď vy idete na koncert obľúbeného speváka.

Disneyland Park.
V tomto parku nenájdete len Disneyho postavičky. Táto časť parku je rozdelená do piatich sekcií.
1.     Main Street USA (westernové mestečko)
2.     Discoveryland ( nájdete tu ponorku J.Verna, laserové pištole, alebo letieť do vesmíru)
3.     Fantasyland (svet fantázie láka práve tých najmenších – Alenka v krajine zázrakov)
4.     Adventureland (tu zažijete dobrodružstvá s Aladinom, Robinsonom Crusoe, alebo Indianom Jonesom)
5.     Frontierland (divoký západ – indiáni, kovboji, a možno sa spoznáte aj s Pocahontas)

disneyland

Walt Disney Studio
Vo vedľajšom parku Walt Disney Studio zas zistíte ako vznikajú kreslené príbehy, filmové efekty, môžete zistiť aké to je keď sa s vami odtrhne výťah, alebo si pozrieť zblízka prácu kaskadérov, z ktorej vám bude v žilách tuhnúť krv.
V Disneylande vám ubehne deň ani nezbadáte ako. Pokojne tu môžete stráviť niekoľko rozprávkových dní a ani nezbadáte ako čas plynie. Tento park je plný zábavy pre deti ale aj pre ich rodičov.