Dá sa vyhnúť pokutám?

Nadmerná rýchlosť je veľmi nebezpečná. Súhlasíte? Bohužiaľ, nie mnohí si to myslia. Ale niekedy na ceste sú obmedzenia rýchlosti, ktoré nezodpovedajú dopravnej situácii. Napríklad na vysokorýchlostnej ceste môže visieť znamenie – 40 km / h. Mnohí vodiči sú zmätení. Ale existuje zákon. Ak prekročíte limit rýchlosti, dostanete trest. Dozvieme sa pred tým, ako sa dostaneme k radu, prečo sú na vozovke visiace značky rýchlostných limitov? Samozrejme, toto sa deje na cestnej bezpečnosti na určitom úseku cesty. Napríklad v našej krajine na mnohých mostoch, nadjazdoch a križovatkách je stanovená rýchlostná hranica 40 km / h.
Našťastie sa väčšina vodičov na ceste v posledných rokoch stala legitímnejšou. Napriek tomu mnohí z nás stále dostávajú sankcie z fotografií a videokamier, čo v konečnom dôsledku vedie k veľkým finančným výdavkom. Dozvieme sa, ako sa vyhnúť trestu za prekročenie rýchlosti.

soud

1. Snažte sa nezmeškať žiadnu dopravnú značku mimo dohľadu. Koniec koncov, všetky dopravné značky, to je vaša bezpečnosť na ceste. Počas jazdy po ceste dodržujte prísne dopravné značky. Obzvlášť dodržujte obmedzenie rýchlosti.

2. Často sa stáva, že my, pohybujúci sa autom v neznámom teréne, nemôžeme vidieť dopravné značky, ktoré naznačujú maximálnu nastavenú rýchlosť. Prečo? Jednoducho neexistujú. To sa, bohužiaľ, vyskytuje na našich cestách veľmi, veľmi často. Čo máme robiť? V skutočnosti je riešenie jednoduché. Pohybujte sa rovnakou rýchlosťou ako hlavný tok automobilu.

mobil

3. Pri jazde nie na priamej ceste (hlavne na úsekoch vinutia) buďte mimoriadne opatrní a opatrní. Na týchto miestach policajti často odhaľujú „pasce“, s ktorými sa najčastejšie stretávajú vodiči, ktorí po prvý raz jazdia po takej ceste.
Ak ste už bohužiaľ pokutu dostali, neostáva Vám nič iné len ju zaplatiť. Ak samozrejme nie ste šarmantná mladá dáma.