Ford a Volkswagen spájajú sily

Spolupráca by však nezahŕňala žiadne akcie na základe swapov alebo krížové vlastníctvo. Najväčšími nákladnými vozidlami Ford sú nákladné vozidlo Transit van a F-series. Spoločnosť VW vlastní aj značky nákladných vozidiel Scania a Man.
Automobilové spoločnosti čoraz viac spolupracujú na znížení nákladov na vývoj nových technológií v rámci rastúceho dopytu po ekologickejších vozidlách. Začiatkom tohto roka spoločnosť VW zasiahla alianciu úžitkových vozidiel s divíziou Toyota Hino.

frod

Vtedy firmy uviedli, že oblasti spolupráce môžu zahŕňať hybridné a elektrické motory, ako aj konektivitu a autonómne systémy riadenia.
Na autosalóne v Detroite v januári Ford predstavil energeticky úspornejšiu verziu svojho nákladného vozidla Ranger.

"Veľké plány"
Medzitým Ford plánuje zrekonštruovať slávnu centrálnu stanicu Michigan v Detroite – historickú a pútavú železničnú stanicu, ktorá sa otvorila v roku 1914 pred zatvorením v roku 1988 a jej interiér následne vandalizoval.
Spoločnosť premení budovu na kancelárie až pre 5 000 technologických pracovníkov a softvérových inžinierov, ktorí pracujú na vlastných autách.
"Pre túto budovu máme veľké plány," povedal výkonný predseda automobilky Bill Ford pre divákov mimo 18-podlažný orientačný bod postavený v štýle Beaux-Arts Classical.

vw

Ford nezverejnil náklady na rekonštrukciu, ale povedal, že by bolo dokončené s použitím niektorých peňazí, ktoré boli predtým vyčlenené na prestavbu jej sídla na predmestí Dearborn v Detroite. Tento projekt má rozpočet 1,2 miliardy dolárov (900 miliónov libier).
Výrobca automobilov dostane z projektu Detroit a štátu Michigan neurčené daňové úľavy.
Volkswagen je nemecká automobilka založená 28. mája 1937 Nemeckou labouristickou frontou pod Adolfom Hitlerom a so sídlom vo Wolfsburgu. Je vlajkovou loďou skupiny Volkswagen, najväčšej automobilky v celosvetovom predaji v roku 2016.