Matrace s pamäťovou penou

Dobrý posteľný matrac by mal spĺňať niekoľko kritérií, aby počas spánku poskytoval naozaj vhodnú oporu pre ľudské telo. Výber matraca by teda malo sprevádzať zváženie všetkých týchto faktorov, najmä pokiaľ človeka trápia rôzne zdravotné ťažkosti, ktoré by sa mohli ležaním na nevhodnom matraci len zbytočne zhoršiť. Pokiaľ patríte medzi nešťastníkov, ktorých často bolia kĺby, chrbtica alebo ste prekonali nejaké zranenie a jeho dôsledky sa neustále prejavujú, mali by ste tomu prispôsobiť aj výber matraca. Pre ľudí s podobnými zdravotnými nepríjemnosťami sa odporúčajú zakúpiť skôr pamäťové matrace, ktoré sú z penového materiálu. Tento penový materiál je vlastne pamäťová pena, ktorá funguje na základe takého spôsobu, že sa pôsobením ľudskej teploty a váhy adaptuje podobe tela. Vďaka tejto technológií pamäťový matrac v maximálnej možnej miere napodobňuje tvar ľudského tela a vytvára tým pádom aj ideálnu podporu pre chrbticu.

posteľný matrac

Práve kvôli tomu, že materiálom v pamäťových matracoch je pena, ktorá nie je príliš tvrdá a nevytvára na telo nežiadúci tlak, veľmi často sa penové matrace využívajú aj v zdravotníctve. To na koľko je matrac z pamäťovej peny kvalitný, je možné určiť na základe toho, aká veľká je hustota penového materiálu.

pamäťová pena

Rovnako sa dajú takéto matrace hodnotiť aj prostredníctvom toho, ako dlho pene v matraci trvá, kým po potlačení nadobudne prvotný tvar, ktorý mala pri zakúpení. Najkvalitnejšie penové matrace by mali byť taktiež aj antibakteriálne a vzdušné, aby sa v nich nemohli množiť baktérie, prach, roztoče, vlhkosť a iné nečistoty, ktoré by mohli dráždiť alergikov. Aj napriek tomu, že pamäťové matrace sú skôr mäkšie, viete si pri kúpe väčšinou zvoliť aj penový matrac, ktorý sa vyznačuje vyššou tvrdosťou aspoň v určitých častiach. Ak teda chcete zažívať pokojné noci plné bezstarostného spánku, nákup matraca by ste určite nemali podceňovať.