Široké využitie LED reflektorov.

Ľudia poznali intenzívne zdroje svetla známe pod názvom reflektory už veľmi dávno. Aj keď ich mnohí vedeli využiť pre svoju prácu alebo osvetlenie interiéru či exteriéru, neboli veľmi rozšírené. Malo to viac praktických dôvodov, ktoré bránili širšiemu využitiu reflektorov v bežnom živote. Bola to najmä ich vysoká cena a častá výmena svietiacich trubíc, ktoré boli taktiež veľmi drahé. No aj mohutný dizajn odrádzal potenciálnych užívateľov.

led reflektor

S príchodom LED technológie sa tieto nedostatky odstránili takmer úplne, takže dnes úsporné LED reflektory môžeme vidieť na rôznych miestach veľmi často. Ich životnosť je na rozdiel od halogénových predchodcov na míle vzdialená. Životnosť LED reflektorov sa bežne pohybuje v rozmedzí 20 000 až 100 000 hodín. Tento fakt v spojení s nízkou spotrebou z nich robí naozaj materiál pre bežnú spotrebu širokého obyvateľstva. Len ťažko si vieme predstaviť používanie starých typov reflektorov pri súčasných extrémnych cenách elektrickej energie. No aj dizajn týchto osvetľovacích telies je veľmi subtílny, takže ich dokážete umiestniť na rôzne miesta, pričom vždy pôsobia veľmi nenápadne.

led reflektory

No a ďalším bonusom dnešných reflektorov je ich široký výber. Množstvo rôznych výkonov umožňuje ich využitie na konkrétne úlohy. Napríklad LED reflektor 100W predstavuje náhradu 500W výkonného halogénového reflektora z minulosti. Okrem výkonu si môžete vyberať aj podľa toho, či má váš reflektor obsahovať senzor. Ide o veľmi praktickú funkciu, keď sa reflektor zapína buď na okolitý pohyb alebo intenzitu denného svetla. Ak máte záujem použiť reflektor niekde, kde je dôležitá teplota svetla, aj tu máte na výber u neutrálnej alebo studenej bielej farby. Pre náročných klientov sú v ponuke aj reflektory vyrobené z hliníka a tvrdeného skla, ktoré majú IP65 ochranu, takže im neublíži prach ani striekajúca voda.