Neobvyklá, avšak skvelá a reálna pracovná pozícia


Je snom asi každého človeka robiť vysnívanú prácu a zarábať na nej, čiže živiť sa tým, čo ho baví. Ale čo je to tá vysnívaná práca? Každý si pod týmto pojmom môže predstaviť niečo iné. Ale myslím si, že táto práca, ktorú získala po  konkurze jedna šťastná žena, by oslovila veľa ľudí. Možno mi neuveríte, ale ide o pozíciu testovač/ka gaučov.

jistota

Nemusím to možno bližšie popisovať, ale aj tak,… spravíte si pohodlie na určitom gauči a takto testujete kvalitu, pohodlnosť a podobné charaktery týchto produktov.
Táto práca je pritom normálne na plný úväzok, avšak zatiaľ sa vie iba o prípade ruského výrobcu nábytku a ich už oficiálnej zamestnankyni, ktorú vybrali po konkurze práve na takúto závideniahodnú pracovnú pozíciu v tomto obore.
Možno to znie ako bláznovstvo, niekomu dávať plat za takúto „prácu“, ale pravdupovediac, táto pozícia môže byť skutočne potrebná a môže mať svoj vyšší význam pre spoločnosť. Pre spoločnosť predajcov, ale aj pre spoločnosť kupujúcich.

gauč

Doteraz sa takéto testy totiž vykonávali špeciálne v laboratóriu, bolo to vraj zbytočne obtiažne, zdĺhavé a nešlo to tak priamo k veci. Preto títo ruskí výrobcovia prišli na veľmi jednoduchý nápad. Tie gauče sa vyrábajú pre ľudí, tak dajme ich testovať reálnemu, priemernému, avšak inteligentnému človeku so zmyslom pre estetiku.

křeslo

Asi si dokážete predstaviť, koľko záujemcov sa na takúto pracovnú ponuku prihlásilo. Muselo to byť šialené! Ponuka platila len pár dní, pričom prišlo až okolo 5000 žiadostí! Ak si to tak vezmem, to je ako táká celá populácia väčšej obce. Tento konkurz pritom obsahoval niekoľko kôl. Nečudujem sa. Takúto pozíciu nakoniec vyhrala spomínaná žena, ktorej ostatní dnes môžu iba závidieť. Avšak táto žena je pritom marketingová odoborníčka, teda na tú pozíciu nevybrali len tak hocikoho. Výber musel byť náročný a zrejme vyhrala tá najlepšia.