Nový Edge nebude do histórie ukladať pikantný obsah


Čo si budeme klamať,…
V dnešnej dobe, kedy sme pri internete a počítači denne, občas máme tú chuť aspoň nachvíľu nahliadnuť i do webu, za ktorý by sme sa možno pred inými hanbili. Tieto weby však nešírime verejne, je to naše súkromie. Neobhajujem to a ani netvrdím, že k tomu internet používame stále, ale poviem vám to takto.
Medzi obľúbené a veľmi často navštevované stránky patria i tie s porno obsahom.
Človek, ktorý sa o počítač delí i s inými osobami, potom samozrejme radšej vymaže históriu v prehľadávači. Tým však môže vymazať celý obsah a to niekedy i potrebnejšie informácie.

žena

Čo je však podstatné a čo chcem písať je informácia, že tohto faktu sú si vedomí tvorcovia prehľadávača Microsoft Edge a prišli s novinkou, vďaka ktorej sa vyvarujeme trápnej situácii bez toho, aby sme museli mazať historiu pozerania.
Ten doplnok však samozrejme musí mať odbornejší a menej nápadný výraz, ale samotní tvorcovia dobre vedia, že nový doplnok má slúžiť práve k tomuto účelu. No aby som bol presnejší, službu nazvali ako „automatické prepínanie režimu prehľadávača.“

prohlížeč

Ide o veľmi odborné a slušné pomenovanie, no funkcia je nasledovná. Ak cez nový Microsoft Edge budete prezerať web a „náhodou“ natrafíte na web s erotickým obsahom, prehľadávač sa na danej stránke spustí automaticky do režimu, v ktorom prestane ukladať stránky do histórie. Teda konkrétne iba tieto, pri ktorých sa spustí automatický režim. Musím však uznať, že sa jedná o domyslené riešenie, pritom veľmi jednoduché. Vlastne sa môžeme čudovať, prečo s tým už neprišiel niekto skôr.

dospělý

Doplnok môže fungovať automaticky, ale môžete sa s ním i pohrať. Môžete filtrovať výber podľa seba. Máte možnosť vytvoriť si tak vlastný zoznam stránok, pri ktorých sa má nová funkcia spustiť. Teda v prípade, ak si nejaký obsah chcete nechať v histórii, môžete. Rovnako však môžete pridať výnimku na iné stránky, ktorých ukladanie do histórie vás obťažuje.
V prípade, že chcete využiť tento nový doplnok, ideálne by bolo vyhľadávať obsah cez Bing, z tohto vyhľadávača totiž Edge získava informácie o dátach a teda navštevovaných stránkach.