Opierajte sa o kvalitné a bezpečné zábradlie

Materiály, ktoré dnes využívame veľmi často a patria medzi obľúbené, sa vyznačujú efektívnosťou, dlhou životnosťou bez nutnosti nejakých veľkých zásahov a sú výrazne nadčasové. Každý architektonický štýl si nájde ten svoj, ktorý ho podporí a zvýrazní estetické vyžarovanie celej stavby. Takým je napríklad nerez.

stairs-593828_640-1

Nerez je dnes masívne využívaný na výrobu nekonečného množstva prvkov a bytových doplnkov, častí stavieb do exteriérov či interiérov a stáva sa tak ich neoddeliteľnou súčasťou. Dotvára celkový výraz stavebného diela či interiéru a dokáže mu dodať nádych luxusu. Obľúbený je hlavne kvôli svojim vlastnostiam ako je bezúdržbovosť, funkčnosť, efektívnosť a dlhá životnosť. Svoj pôvodný tvar nerezove zabradlia a povrchovú úpravu si zachováva nepomerne dlhšie v porovnaní napríklad s drevom, ktoré treba už po nejakom čase ošetriť a potom ho pravidelne udržiavať. Nerezové prvky stačí očistiť od nečistôt a prachu a sú schopné ďalej slúžiť svojmu účelu.

nerezové zábradlie

V administratívnych budovách, bytových domoch či obchodných centrách, všade tam sa nachádzajú schodiská, a práve tie sú často opatrené nerezovým zábradlím. Jeho dizajn je tvorený buď stĺpikmi alebo sklenenou výplňou bezpečnostným sklom Connex. Často býva v čírej alebo matnej verzii prípadne ich kombinácii, všetko podľa návrhu dizajnéra alebo architekta. Do exteriérov sa však odporúča použiť odolnejšiu verziu ocele, ktorá odolá aj nepriazni počasia. Poškodenie povrchu má totiž na svedomí kyslosť vody, ktorá na nerez pôsobí dlhodobo. Na jeho ošetrovanie sú navrhnuté prípravky určené špeciálne na tento účel, nerez vyčistia a vyleštia.

V prípade záujmu o niektorý prvok treba kontaktovať predajcu, ktorý vám vypracuje aj cenovú ponuku, pretože to, koľko vám výroba zábradlia vytiahne z vrecka, záleží na množstve použitého materiálu, náročnosti práce a mnohých ďalších faktoroch, takže nie je možné jednoznačne stanoviť pevnú cenu. Investovať do nerezu sa z dlhodobého hľadiska rozhodne oplatí.