Ethnic Cleansing


Možno viete o čo ide, alebo podľa názvu tušíte. Ako som spomínal, prezeral som si docela populárnu stránku za účelom stiahnutia nejakej nenáročnej hry zdarma. Medzi kopec nevinne vyzerajúcimi hrami bola vsunutá i táto Ethnic Cleansing. Voľne dostupná pre každého, hlavne pre tým mladých, dokonca deti. A viem prečo. Organizácia, ktorá je za túto hru zodpovedná chce podchytiť ďalších členov, kým sú ešte mladí a nemajú vytvorený vlastný názor. Táto organizácia im nakoniec vytvorí a vnúti ich názor. Skúšajú to už i pomocu počítačových hier.

rasismus

Nie, že by dané hnutie bolo odkázané na pomoc malých detí, ale odkázaní sú na členov, ktorí vyrastú a budú mať cez dvadsať. A treba ich podchytiť už v útlom veku. Takéto organizácie chcú zaujať mládež hlavne pomocou hudby, koncertov a skúšajú to i cez videohry. Avšak na hre je na prvý pohľad vidno, že ju vytvárali amatéri a má kopu viditeľných grafických chýb. No i tak ju na www stránkach propagujú a šíria ďalej. Táto organizácia vie, že mládež nezláka na noviny, knihy a články. Preto skúšajú tento štýl propagácie, ktorý by mladým pripadal zaujímavo a cool.

afričan

•         Takže, o čo vlastne ide. Autori, ktorí túto hru vyrobili sú hlavnými členmi organizácie National Alliance. Jedná sa o neonacistickú a rasisticky zmýšľajúcu skupinu ľudí. Nič iné. Chcú šíriť iba rasizmus, aj keď tvrdia, že sú politická organizácia. Hra začína výberom vašej postavy, za ktorú budete hrať. Máme na výber neonacistu, nazi- skinheada a člena KKK. Následne sa ocitá v hre s plytkým príbehom, kde hľadáte zmizuté dievča a musíte ísť cez levely ako černošská štvrť a židovská štvrť. V hre však nerobíte nič iné, iba strielate ľudí afro- amerického výzoru, alebo v inom leveli židovskej viery. Ak si chcete zahrať rozumnú a zábavnú hru, skúste nájť kopec iných hier zdarma. Z ktorých vám bude menej zle a ktorá vám dá do života a vášho zmýšľania niečo viac.