Led pásiky s modernými vlastnosťami a ich funkčné i dekoračné využitie

K novinkám interiérového, ako aj exteriérového osvetlenia sa začína radiť úsporné osvetlenie LED so svojim praktickým prevedením vo forme led pásikov.
K nápaditému, ako aj dekoračnému osvetleniu sa konkrétne používajú trojfarebné rgb led. Ide o modernú technologickú vychytávku za dostupnú cenu, ktorá nielenže spotrebuje minimum elektrickej energie, ale takisto dodá konkrétnemu priestoru alebo podsvietenému objektu ten správny efekt s trendovým nádychom.

rgd led

Okrem trendového vzhľadu ponúkajú aj funkcie totožné s dnešnou technológiou, za zmienku stojí možnosť meniť ich intenzitu a prepínanie farieb pomocou diaľkového ovládača. Vďaka tejto funkcii, ako aj ich slim dizajnu a samolepiacemu pásiku môžete tieto trojfarebné diódy umiestniť prakticky kdekoľvek a všade poskytnú požadovaný efekt. Kuchynská linka, zábradlie a schodisko, kúpeľňa, obývacie izby, podsvietenie poličiek, baru,… takisto ich využijete aj v exteriéri a možností je samozrejme ešte viac. Veď možno ste si to všimli aj sami, že pásikové led osvetlenie už nevidíme len v podnikoch či obchodoch, ale ich praktické a funkčné stránky objavili aj bežné domácnosti a sú už aj ich súčasťou.

budova

  • Veď kto by nechcel pravidelne šetriť odberom elektriny, myslieť ekologicky, no a zároveň obohatiť svoju domácnosť moderným prvkom, ktorý navyše poskytne všetky spoľahlivé riešenia aj na menej dostupných miestach?

Prevedenie vo forme samolepiacich pásikov samozrejme slúži aj ako cenovo lacnejšia alternatíva led svetiel. Okrem pravidelných poplatkov za elektrinu totiž šetria aj miestom, a preto sú v tomto smere často využívané napríklad ako osvetlenie kuchynskej linky či k osvetleniu pracovnej plochy. Aj napriek tomu ich však radíme skôr k dekoračnému prvku. Konkrétne RGB modely ale dodajú spoľahlivé osvetlenie napríklad aj na terasu, kedy ten úžasný efekt postrehnete najmä počas večerných hodín, respektíve počas stmievania. V prípade večerného posedu či už na terase domu alebo podniku tak ide o ideálne riešenie z pohľadu funkčnosti ako aj nápaditej dekorácie.