Nová Kia Ceed 2018

Vylepšený model automobilu Kia Ceed je možno pre niekoho sklamaním, ale určite sa nájdu aj spokojní zákazníci, ktorým sa tento typ vozidla bude páčiť a budú s nim spokojní. Vylepšení je na ňom dosť, tak si ich môžeme priblížiť.

dopravní systém

Jednoducho Ceed
Prvou zmenou je už samotný názov typu, keď sa zo Cee´d stal jednoducho Ceed. Ponúkajú ho vo verziách motorov 1,4 GTi a 1,6 CRDi.
Model Cee´d začal svoju kariéru v roku 2006, bol prvý, ktorý vyvinuli v Európe a tiež aj v prvý vyrábaný v európskom závode, v Žiline a dodnes zostáva opornou značkou, ktorej sa predalo už vyše 1,28 milióna kusov. Tejto tretej generácii venovali pri vývoji zvlášť veľkú pozornosť. Trošku sa jej zmenili proporcie, keď predný previs je kratší na úkor zadného asi o 20mm, ale rázvor náprav 2650mm aj celková dĺžka vozidla 4310mm zostali nezmenené. No šírka sa zmenila, narástla o 20mm a výška naopak klesla o 23mm.

hračka

Novinky a vylepšenia
Interiér tohto vozidla patrí medzi prémiové, s vyššou kvalitou plastov aj materiálov z hliníka či chrómu, prvýkrát je v automobiloch tejto značky použité vyhrievanie čelného skla, pribudlo vyhrievanie aj zadných sedadiel, sedem airbagov, sledovanie jazdných pruhov na úrovni SAE2, čím auto dokáže ovládať zrýchlenie, spomalenie, ale aj riadenie, a tým vás udrží v jazdnom pruhu až do rýchlosti 130km/h. Nechýbajú autonómne brzdy, ktoré detekujú chodcov, monitorovanie slepého uhla, adaptívny tempomat, výstraha pri cúvaní alebo čítačka dopravných značiek. Veľkosť kufra tiež narástla asi o 15 litrov na súčasných 395 litrov. Celkom nové LED svietidlá automaticky prepínajú na diaľkový režim.

Spoľahlivé motory
Ponúkaný je s viacerými typmi motorov, no základný atmosférický 4-valec 1,4 MPI naďalej zostáva v ponuke, pribudol preplňovaný 3-valec 1,0 T-GDi a 4-valec 1,4 T-GDi, ktorý má vyšší výkon, ale napriek tomu nižšiu spotrebu paliva. Dieslové motory zastupuje nový U2 (predtým 1,6 CRDi) vo dvoch výkonových verziách, ktoré zároveň spĺňajú novú emisnú normu Euro 6d. Štandardné 6-stupňové manuálne prevodovky zostávajú, k nim pribudne 7-stupňová dvojspojková prevodovka 7-DCT.
K výbave si ešte môžete dokúpiť balík ECO, ktorý vám pomôže znížiť spotrebu paliva alebo pneumatiky Michelin, ktoré majú ultranízky valivý odpor.