Oficiálne sa vyrobil úplne posledný kus PS3!


        Tak už je to oficiálne! Už sa vyrobil posledný kus Sony Playstation 3. Oficiálne sa jeho výroba ukončila a to po celom svete. Posledných málo kusov sa vykúpi a už ich o chvíľu nenájdeme ani v záložniach.

Ale v podstate sa niet čomu čudovať. Dnes medzi sebou súperia dvaja jednoznační a jediní konkurenti, Xbox One a Playstation 4. To ale nič nemení na tom, že trojka bola kvalitná a doprajala množstvo elektronickej zábavy. Dá sa zrovnať s Xboxom 360, ktorý je na tom podobne. Takisto ide o kvalitný a zábavný produkt, no čas a jeho technologický vývin je neúprosný a dnes už proste existujú lepšie alternatívy, v podobe tých dnešných najnovších dvoch konkurentov. /Série Xbox One a PS4/.
konzole playstation

Taká PS3 dnes stojí cca 150 Euro a Xbox 360 cca 140 Euro. Hry kompatibilné s týmito zariadeniami išli cenovo nadol takisto. Dnes už to nie je taký finančný problém zaobstarať si ich a dokonca ani samotnú konzolu. Za také ceny sa to aj oplatí a zábavu i kvalitu si užijete aj s týmito staršími modelmi, no ak si potrpíte na inovácii a pokroku a vždy chcete byť v tomto smere v čele a v priamom dianí, potom na tieto staršie modely zabudnite. Jedná sa o výpredaj posledných kusov a to platí aj pre hry k týmto starším zariadeniam, ktoré si myslím, že za 2 roky budú určite tovarom, ktorý tak ľahko už nezoženiete. U týchto starších modeloch už nemožno vravieť o konkurencii, ako to bolo donedávna. Tieto priečky obsadili modely novšie.
videoherní konzole

Ako som vravel na začiatku, oficiálne sa potvrdila výroba posledného kusu PS3 a preto mu vzdajme hold a zaspomínajme si na tie najlepšie tituly a slušný hardvér, ktorými táto konzola disponovala. PS3 bola obeťou dnešnej sýtej a neustále sa vyvíjajúcej konkurencie. Hádam by bolo lepšie chvíľku počkať. Užívatelia v Európe si kúpili PS3, no kým sa stihli spamätať, už prišla PS4 a tá je dnes nadradená. Modelov PS3 sa stihlo predať niečo cez 80 000 000 kusov, čo je síce pekné číslo, no oproti PS2 a PS4 sa jedná o malý počet.