Recept na dlhovekosť


..V Japonsku sa ľudia dožívajú 83, 5 rokov. Okrem toho že Japonci vynikali striedavej jedálničku , teraz nie sú len rekordnému v dlhovekosti ale aj chuti do života. Za všetkým je koncept Ikagai ktorý má voľný preklad takzvaného bytia. Ikagai teda bytie znamená životná motivácia , niečo čo dodávalo Japoncom silu zdvihnúť sa z postele a mať pekný deň. Čo ale robiť aby sme aj my mali Ikagai ?

 radost ze života

Cieľom tohto konceptu je nájsť niečo v čom ste naozaj dobrý a venovať sa tomu s plnou chuťou a radosťou. Cieľom Ikagai nie je šťastie , čim je nájsť niečo v čom ste dobrý , čo Vám robí radosť , a čo dá aj ostatným . Keď sa začnete tomu naplno venovať , tým viac máte sebavedomia , lebo máte pocit že to čo robíte má zmysel. Až potom prichádza šťastie po ktorom túžite.

 

Máme všetci Ikagai ? Niektorý si môžu myslieť že nemajú nejaké špecifické zručnosti a ani ciele na splnenie. To nie je žiadny problém. V každom z nás je niečo čo dokážeme ponúknuť. Stačí sa zamyslieť nad tým v čom ste boli v minulosti dobrý a čo ste robili keď ste boli deťmi Všetky deti majú talent. Či už na maľovanie , hudbu , tanec , šport , len musíte objaviť to svoje. Aby sme odhalili svoje Ikagai musíme si zodpovedať tieto štyri otázky.

 palec hore


        Niekto rád pracuje v skupine či v pároch preto Ikagai by mala  byť práca v kolektíve. Ak ste radšej osamote alebo vás práca v skupine stresuje vaše Ikagai by nemalo byť vystupovanie či prednášanie.


        Pri akých aktivitách uteká čas rýchlo ? Ide o koníček ktorý vás baví , napĺňa a popri tom sa čas ženie do predu.


        Čo robíme z ľahkosťou ? Z ľahkosťou si môžeme uľahčiť prácu. Avšak musíme popremýšľať akým spôsobom to môžeme urobiť.


        Čo ste mali radi ako dieťa ? Týmto spôsobom jednoducho zistite v akým smerom  vo vašom Ikagai budete uberať. Či sa vydáte na ju umeleckú , technickú alebo odbornú prácu. Alebo prácu ktorá vás baví a napĺňa Vás.  Miki