Udržte si zdravý životný štýl


Hoci je vo všeobecnosti pravda, že naše zdravie je vystavené rôznym prekážkam hlavne v zime, kedy nám hrozie rôzne prechladnutia, náš zdravý životný štýl veľmi trpí aj v lete. Vtedy je naše telo a naša myseľ tiež vystavená rôznym pokušeniam, ktoré nás privádzajú do šialenstva. Viete, ako udržať vaše telo a vašu myseľ v móde zdravého životného štýlu aj počas horúceho letného obdobia? Pozrime sa na to.

brýle
 
1.       Neustále športujte
Šport je pre naše telo nozaj veľmi potrebný a v lete by ste ho mali robiť, čo najviac. V zime je predsa bicyklovanie, behanie či turistika naozaj obtiažne, preto urobte všetko pre to, aby ste si v zime nič nevyčítali. Trávte v prírode veľmi veľa času, dýchajte čerstvý vzduch a dostaňte do seba všetko, čo chcete dostať. Nebojte sa skúsiť aj niečo adrenalínové. V každom prípade udržujte vaše telo v pohybe. Či tomu veríte, alebo nie, potrebuje to.
 
2.       Nezajedajte svoj smäd
Možno máte v lete veľmi často pocit, že ste hladný. Ale je to možno len zamaskovaný smäd, ktorý neviete rozlíšiť. Práve to sa v lete stáva naozaj často. Vždy najprv vypite pohár vody a uistite sa či ste naozaj hladný. Taktiež si dávajte veľký pozor na to, čo vlastne pijete. Sladké nápoje, ktoré sú plné cukru vám smäd neuhasia, naopak, čím viac ich budete piť, tým viac budete smädný. Dajte prednosť čistej vode a uvidíte, že budete zdravší. Taktiež nezabúdajte, že počas leta by ste mali piť oveľa viac, ako počas iných ročných období.

fotoaparát
 
3.       Pozor na opaľovanie
Hlavne ženy si počas leta rady užívajú slnečné lúče a vystavujú svoje telo nebezpečnému slnečnému žiareniu. Ochráňte svoju kožu a nikdy nezabúdajte na kvalitný krém na opaľovanie s vysokým faktorom. Vaša koža je jediná, ktorú máte, tak sa vyhnite jej poškodeniu. Takto sa vyhnete aj zbytočným vráskam. A, samozrejme, nikdy nezabúdajte ani na slnečné okuliare. Vaše oči si taktiež musíte dostatočne chrániť.