Vlády musia regulovať sociálne siete

"Nie je to pre súkromné ​​spoločnosti, či už veľké alebo malé, aby prišli s týmito pravidlami. Je to pre demokratických politikov v demokratickom svete, aby tak urobili," povedal Clegg v rozhovore.
 
Clegg, bývalý líder strany britských liberálnych demokratov, povedal, že existuje "naliehavá potreba" nových "pravidiel cestnej premávky" v otázkach vrátane ochrany osobných údajov a volebných pravidiel.zoufalost.jpg
 
Clegg neskôr v Berlíne povedal, že krajiny ako Čína nebudú čakať na západ, aby stanovili štandardy pre internet.
 
„Ak my v Európe a Amerike nevypneme biely šum a začneme pracovať spoločne, budeme chodiť do novej éry, kde internet už nie je univerzálnym priestorom, ale radom sérií, kde rôzne krajiny stanovujú svoje vlastné pravidlá a autoritárske režimy nasiakli údaje svojich občanov a zároveň obmedzili ich slobodu, “povedal na Hertie School of Governance.
 
"Faktom je, že už neexistuje jediný jednostranný internet, ale skôr dve internáty: Čína a zvyšok sveta."
 
Viceprezident Nick Clegg: „Nie je to pre súkromné ​​spoločnosti, či už veľké alebo malé, aby prišli s týmito pravidlami“
 
Clegg povedal, že bol naposledy v Berlíne v sérii stretnutí s odborníkmi z celého sveta o vytvorení "nezávislej dozornej rady" na Facebooku, ktorá by záväzné rozhodnutia o otázkach obsahu, ako sú hlásené nenávistné prejavy.
 
Povedal, že spoločnosť očakáva, že vydá "poslednú chartu" pre dozornú radu tento rok v lete.
 
"Ale bolo by to oveľa ľahšie, keby bolo niečo demokratickejšie, keby niektoré z rozhodnutí, ktoré musíme urobiť, boli namiesto toho prijaté ľuďmi, ktorí sú demokraticky zodpovední voči ľuďom vo všeobecnosti, a nie súkromnej spoločnosti," dodal. povedal.ředitel.jpg
 
Británia vyhlásila, že bude šéfov sociálnych médií osobne zodpovedať za škodlivý obsah a vypne platobné platformy v rámci "svetového" vládneho plánu.
 
Facebook, ktorý sa v uplynulom roku dostal do vážnej kritiky, zaviedol zmeny, najmä pokiaľ ide o súkromie a transparentnosť reklám politických kampaní.
 
Skeptici hovoria, že Facebook sa snaží kupovať čas uprostred výziev na prísnejšiu reguláciu v Spojených štátoch a inde – s niektorými výzvami na rozbitie veľkých technologických firiem a iných aktivistov, ktorí sa pýtajú, či by si mali zachovať imunitu voči zodpovednosti za obsah vyslaný používateľmi.